Dział: Kazania

Jan 15, 1-8 Krzew winny i latorośle – kazanie na rozpoczęcie sezonu motocyklowego Salmopol 26.04.2015 r.

20150426_125922

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem.  Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc.  Wy jesteście już czyści dla słowa, które wam głosiłem;  trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.  Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.  Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.  Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam.  Przez to uwielbiony będzie Ojciec mój, jeśli obfity owoc wydacie i staniecie się moimi uczniami.  Czytaj całość »

Kazanie z Ewangelizacji 2014 [MP3]

Zapraszamy do pobrania i odsłuchania kazania z 16 ewangelizacji pod hasłem „Bóg szuka ciebie”, która odbyła się w dniach 21-23.11.2014 r.

 

Kazanie 2 Moj.34,4-10 Drugie tablice przykazań

Rozmawiając z ludźmi w szpitalu widzę, że tak wielu ludziom niewierzącym wydaje się, że jeżeli czegoś (lub kogoś) nie widzieli, to tego nie ma. Podobnie niektórzy podchodzą do Pana Boga. Tak powiedział mi niedawno jeden starszy człowiek: „Ja Boga ni widzę dlatego w Niego nie wierzę”. A jednak prądu też nie widać, a wiemy że jest, wiatru nie widać, ale widzimy uginające się drzewa i odczuwamy jego działanie. Fal elektromagnetycznych także nie widzimy ale dzięki nim możemy rozmawiać przez telefon. Ludzie myślą, że skoro Boga nie widzą, to On nie istnieje i dlatego żyją tak, aby zaspokajać tylko swoje potrzeby. A jednak możemy w sposób namacalny widzieć Jego działanie. Czytaj całość »

Kazanie konfirmacyjne

1 Tym.6,11-14     Konfirmacja 2014

Drodzy konfirmanci! Drodzy rodzice, Drogi zborze!

Za chwilę będziemy świadkami uroczystego aktu konfirmacji.

W czasie tego aktu, takim szczególnym momentem będzie ślubowanie naszych tegorocznych konfirmantów. Każdy z was niejako osobiście powie Bogu. Ojcze obiecuję Tobie i kościołowi miłość i wierność do końca mojego życia na tej ziemi. Czytaj całość »

Kazanie: Hebr.12,12-17 – 19.01.2014

Każdy z nas wędruje własną drogą przez życie. Obmyśla i planuje, mozoli się i trudzi, weseli się i smuci.

Człowiekowi zagubionemu w ludzkim tłumie może się wydawać, że jest niezauważalnym i mało ważnym. Może się mu wydawać, że nikogo nic nie obchodzi, co on robi ze swoim czasem i swoimi siłami, czy drogę swoją odnajduje czy gubi, prostuje, czy też krzywo toczą się jego sprawy? Może mu się też wydawać, że jego droga jest czymś obojętnym i nie ma dla innych znaczenia. Czytaj całość »

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy