Dział: Wydarzenia parafialne

68. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie – na żywo

W sobotę, 1 lipca rozpoczął się 68. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, który potrwa do 9 lipca. Najlepszym sposobem uczestniczenia w tym wydarzeniu jest bezpośrednia obecność, jednak dla tych którzy nie mają takiej możliwości, przygotowana jest oferta bezpośredniej transmisji internetowej.

Wszystkie transmisje z Tygodnia Ewangelizacyjnego będą się odbywać na kanale YouTube Centrum Misji i Ewangelizacji oraz na stronie CME – https://cme.org.pl/te/transmisje-on-line/

Relacja z pamiątki poświęcenia kościoła w Białej

11.06.2017 r. odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji Pamiątki Poświęcenia naszego kościoła w Białej’ kazanie z tej okazji wygłosił ks Mateusz Łaciak, który jest proboszczem Parafii w Kluczborku. Ks. Mateusz wywodzi się z naszej Parafii. Przed nabożeństwem i w trakcie a także po nabożeństwie zagrała Orkiestra diecezjalna , która wprowadziła nas w uroczysty nastój. Nabożeństwo ubogaciły także swoimi występami: chór z Bielska, który śpiewał pod dyrekcją pani Agaty Fenger oraz nasz miejscowy chór z Białej, który wykonał dwie piękne pieśni. Chór śpiewał pod dyrekcją pana Sławomira Chmiela. Czytaj całość »

Relacja z ogniska chórowego

W dniu 30 maja br. na godzinę 18 chór kościelny z Białej wraz z rodzinami został zaproszony przez dyrygenta Sławka Chmiela na ognisko. Nasz dyrygent zaprosił nas do rodzinnego domu w Kowalach. Sławek zorganizował ognisko we własnym ogrodzie pod piękną pergolą. To ognisko związane było także z pięknym jubileuszem 50 lecia urodzin naszego dyrygenta. W czasie ogniska Ks. proboszcz Henryk Mach złożył jubilatowi najserdeczniejsze życzenia w imieniu własnym jak i rady parafialnej dziękując za długoletnią pracę z chórem. Piękne pieśni religijne i ludowe przy akompaniamencie dyrygenta były ukoronowaniem tego wieczoru. Czytaj całość »

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy