Relacja z pamiątki poświęcenia kościoła w Białej

11.06.2017 r. odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji Pamiątki Poświęcenia naszego kościoła w Białej’ kazanie z tej okazji wygłosił ks Mateusz Łaciak, który jest proboszczem Parafii w Kluczborku. Ks. Mateusz wywodzi się z naszej Parafii. Przed nabożeństwem i w trakcie a także po nabożeństwie zagrała Orkiestra diecezjalna , która wprowadziła nas w uroczysty nastój. Nabożeństwo ubogaciły także swoimi występami: chór z Bielska, który śpiewał pod dyrekcją pani Agaty Fenger oraz nasz miejscowy chór z Białej, który wykonał dwie piękne pieśni. Chór śpiewał pod dyrekcją pana Sławomira Chmiela.

Ks Mateusz w swoim kazaniu wspomniał początki budowy kościoła i wyraził wdzięczność Panu Bogu za pomoc i błogosławieństwo przez te wszystkie lata istnienia zboru w Białej.A w słowie z Ew. Jana 3,1-16 podkreślił jak bardzo Pan nas umiłował, że był gotowy dla naszego zbawienia poświęcić swojego Syna po to, by każdy kto w Niego uwierzy nie zginął ale miał żywot wieczny. Bóg oczekuje od człowieka nowego życia i wewnętrznej przemiany.Po nabożeństwie parafianie mieli okazję razem porozmawiać przy ciasteczku i kawie przed kościołem gdzie były ustawione stoły i krzesła.

Pan Bóg podarował nam piękną pogodę chociaż w sobotę padał deszcz. To była piękna i błogosławiona uroczystość naszego zboru.

uczestniczka nab.

« Poprzednia wiadomość

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy