Wycieczka chóru do Velicznej na Słowacji

W niedzielę 1 października chór parafialny wraz z naszym proboszczem ks. Henrykiem Machem na zaproszenie Parafii Ewangelickiej w Velicznej na Słowacji gościł na uroczystym nabożeństwie. Była to 232 pamiątka poświęcenia miejscowego kościoła. Chór dyrygowany przez Sławomira Chmiela wykonał 5 pieśni. Należy podkreślić, że dwie nasze parafie łączy postać znanego słowackiego malarza Petera Bohuna, Urodził się on w 1822 roku  w Velicznej, jako syn tamtejszego proboszcza. Ostatnie kilkanaście lat życia spędził w Białej gdzie zmarł w 1879r. i pochowany został na naszym cmentarzu przy ul. Piłsudskiego.

Gościnność gospodarzy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na Parafii ugoszczono nas kawą i miejscowymi wypiekami. Po nabożeństwie i uroczystym obiedzie w Dolnym Kubinie zaproszono nas na wspólne zwiedzanie niesamowitego, średniowiecznego zamku w miejscowości Orawski Podzamok. Wieczorem pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do naszego miasta.

« Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość »

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy