103 lata najstarszej parafianki

W niedzielę dnia 26.11.br swoje 103 urodziny obchodziła nasza najstarsza parafianka oraz także mieszkanka Bielska-Białej pani Janina Beniowska.

Pani Janina urodziła się dnia 26.11.1914 r. w Mnichu k/Chybia w rodzinie wielodzietnej. Była piątą z sześciorga rodzeństwa. Miała 3 siostry i 2 braci.

Jej najstarsza siostra zmarła w 2014 roku w wieku 105 lat w Niemczech.

Ukończyła Szkołę Podstawową w Zabłociu. W 1929 r. rozpoczęła w wieku 15 lat pracę w Zakładach dziewiarskich jako przewijarka – prządka, potem pracowała w dziale kontroli jako brakarka w zakładach im Hanki Sawickiej „Weldoro”. Udzielała się także społecznie. W 1933 roku wyszła za mąż za Jana Beniowskiego. W 1934 r. urodziła córkę Ernestynę. W 1970 roku umiera jej mąż i od tego czasu pozostaje wdową. Wychowuje swoją wnuczkę Grażynę a potem w latach 80 tych dzieci wnuczki Marcina i Jarka. Pani Janina jest do tej pory bardzo sprawna umysłowo, rozwiązuje krzyżówki często się uśmiecha i jest bardzo pogodna. Ma problemy z chodzeniem ale porusza się po domu z chodzikiem. Żyje w otoczeniu troskliwej rodziny córki i zięcia oraz wnuczki Grażyny z rodz. u której mieszka.

Życzymy jej aby Pan Bóg nadal miał ją w swojej opiece, by jej błogosławił na każdy kolejny dzień i rok życia. Niech doświadcza każdego dnia Jego bliskości ciepła Jego miłości i pokoju a przede wszystkim pewności zbawienia w Jezusie Chrystusie.

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy