Uczymy się dzielić…

Dzieci uczęszczające na lekcje religii z klasy 4 i 5 zrealizowały marzenie 12 – letniego chłopca z Bytomia.

Po raz siódmy CME z Dzięgielowa organizuje akcję świąteczną List do Dzieciątka, której celem jest pomóc dzieciom z Bytomia objętych programem wychowawczym przez Pedagogów Ulicy UNO.

Zapraszając do akcji charytatywnej organizatorzy napisali:

Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz siódmy zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń. Dlaczego List do Dzieciątka? Ponieważ na Górnym Śląsku gwiazdkowe prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie Mikołaj! Mikołaj swoje 5 minut ma 6 grudnia. Zależy nam na umocnieniu tej starej, śląskiej tradycji. List do Dzieciątka ma prostą ideę: poprosimy dzieci, z którymi pracujemy w bytomskich dzielnicach Bobrek, Rozbark i Karb, aby napisały list do Dzieciątka. W całej akcji nie chodzi o przekazanie środków finansowych, a o samodzielne zakupienie, zapakowanie i przekazanie prezentu dla konkretnego dziecka. Zwracamy się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci, z którymi Grupa Pedagogów Ulicy UNO pracuje na co dzień.

W naszej parafii uczniowie dostali list os Łukasza z Bytomia i zebrali fundusze na paczkę dla niego.

Nie tylko spełnili marzenie Łukasza o butach – korkach do gry w piłkę, ale ufundowali również piłkę nożną oraz inne drobne niespodzianki. Paczka została dostarczona do Bytomia-Miechowice i 19 grudnia 2017 r. otrzyma ją Łukasz.

Dziękuję rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję charytatywną.

diakon Ewa Below

Następna wiadomość »

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy