Relacje z Nabożeństwa Ekumenicznego i Koncertu

Dnia 25.01.2018 r. odbyło się w naszym kościele nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dwa dni wcześniej, proboszcz naszej Parafii Ks. Henryk Mach oraz wierni z kościoła ewangelickiego z Białej zostali zaproszeni na nabożeństwo do kościoła katolickiego Opatrzności Bożej w Białej, gdzie Ks. proboszcz wygłosił budujące kazanie przypadające na wtorek, gdzie temat oparty był na słowach Pana Jezusa: „Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam przydane.”

Nabożeństwo w kościele Ewangelickim rozpoczęło się od powitania Ks. proboszcza przybyłych gości, po czym odbył się przepiękny koncert zespołu dziecięcego Estrada Regionalna” Równica”. Dzieci i młodzież zaśpiewali w przebraniu góralskim, przepiękne kolędy. Jedna z małych solistek przekazała w pięknej gwarze beskidzkiej winsze zebranym uczestnikom nabożeństwa.
Po przepięknym, przyjętym z wielką radością przez uczestników nabożeństwa, koncercie, homilie na temat jedności,szukania rzeczy najważniejszych, nieprzemijających wygłosił Ks. prob. Andrzej Mojżeszko.

Kolejnym punktem programu były modlitwy Członków Klubu Inteligencji Katolickiej, a po znaku pokoju, wszystkich połączyła Modlitwa Pańska. Na zakończenie księża proboszczowie, udzielili przybyłym na to nabożeństwo błogosławieństwa.

Tegoroczne tematy przygotowane zostały przez chrześcijan z Karaibów. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitwy o jedność chrześcijan były słowa „Prawica Twoja wsławiła się mocą”

Znowu przeżyliśmy razem z naszymi braćmi i siostrami z kościoła katolickiego miły i błogosławiony czas łącząc się we wspólnej modlitwie i słowie Pana.

Uczestnik nab.

« Poprzednia wiadomość

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy