Zimowisko w Szczyrku – Salmopolu 2018

 

Hasło tegorocznego Zimowiska zostało zaczerpnięte z Biblii -a było o Naczyniach- „Zaszczytne czy Pospolite”  pochodzi z 2 Listu do Tymoteusza 2;20-21 gdzie czytamy: ”Naczynia …jedne służą do celów zaszczytnych drugie pospolitych. Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa …będzie naczyniem…przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.”Pan Jezus, kiedy nauczał ludzi używał przykładów z codziennego życia aby ludzie lepiej zrozumieli to co Chciał im przekazać. Nasze Lekcje Biblijne zawierały przykłady odwołujące się do Naczyń  Lekcja o Cudzie w Kanie Galilejskiej miała Stągwie. W Lekcji o Samarytance Czerpak. W Lekcji o Umyciu nóg uczniom Misę a w Lekcji o namaszczeniu Pana Jezusa Alabastrowy Słoik i w Lekcji o Usprawiedliwieniu Kielich. Z lekcji wypływały Prawdy Biblijne ,że tylko Pan Jezus może zmienić życie człowieka, że tylko Pan Jezus daje życie wieczne.

Kolejna Prawda mówiła, że Pan Jezus chce nas nauczyć postawy sługi. W Lekcji o namaszczeniu mówiliśmy o postawie miłości nawet jeżeli wiele to kosztuje. A w Lekcji o Usprawiedliwieniu Główną Prawdą było to, że człowiek jest usprawiedliwiony tylko przez krew Pana Jezusa z łaski czyli za darmo. Po każdej Lekcji była nauka wersetu, który podkreślał przedstawioną Prawdę Biblijną.

Dzieci uczyły się wersetów na pamięć a w Konkursie odpowiadały na pytania z przerobionych Lekcji. Również prace plastyczne nawiązywały do tematów nauczanych Lekcji. I tak dzieci w bardzo twórczy sposób lepiły z gliny i z masy solnej naczynia, które rodzice mogli podziwiać na    zakończeniu Zimowiska. Wieczorem była przedstawiana Historia Misyjna ,której bohaterem był „Brat Andrzej-Boży Przemytnik Biblii z Holandii. W czasach „Żelaznej Kurtyny” przemycał Biblie do krajów Europy wschodniej w tym również do Polski. Była to poruszająca historia misjonarza, który narażając swoje życie udostępniał Boże Słowo ludziom w krajach gdzie było Ono zakazane.

Dzieci każdego wieczoru czekały na kolejne odcinki z wielką ciekawością. Zajęcia były przeplatane Śpiewem- uwielbieniem Pana Boga. Mieliśmy nowe piosenki, nową Grupę Uwielbienia, która porywała nas do śpiewania na Bożą Chwałę. Dzień kończył się tzw. Cichym Czasem w którym każdy opiekun rozmawiał z dziećmi o przeżytym   dniu  wracaliśmy do tematów Lekcji Biblijnych i dzieci zapisywały w swoich Zeszytach notatki. O poranku był wyjazd na narty gdzie w Grupach początkującej, średniej i zaawansowanej były zajęcia z instruktorem.

Pan Bóg nam pobłogosławił wspaniałymi warunkami było dużo śniegu, bardzo dobre warunki na stoku Klepki w Wiśle-Malince  gdzie nabieraliśmy sił do kolejnych dni. Wiele można  jeszcze pisać bo tak dużo było wrażeń. Dlatego porozmawiajcie z dziećmi o tym co przeżyły i czego się nauczyły jakie relacje nawiązały. W tym roku była liczna Grupa najmłodszych dzieci co daje nadzieję jak Pan Bóg pozwoli, że będą kandydaci na kolejne Zimowiska. No i chyba pora na podziękowania po pierwsze Panu Bogu, który sprawił i pobłogosławił to Zimowisko, którego w tym roku mogło nie być z powodu braku kadry-ale nasz Bóg jest Bogiem cudów  i dla Niego nie ma nic niemożliwego i oddajemy Bogu za to Chwałę.

Po drugie dziękujemy naszym gospodarzom księdzu Janowi Byrtowi i jego małżonce Dorocie za ciepłe przyjęcie, pyszne posiłki, wypożyczenie nart, domową atmosferę. Po trzecie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali nas modlitwą, finansowo, różnymi darami jesteśmy bardzo Wam za to z dziećmi wdzięczni.

Po czwarte wszystkim opiekunom, którzy poświęcili swój czas, swój urlop aby być z dziećmi bez was to Zimowisko nie mogło się odbyć. No i naszej Liderce Agatce która to wszystko przygotowała i koordynowała i czuwała aby, każdy punkt Programu był zrealizowany. Myślę, że po tym co razem wszyscy przeżyliśmy można powiedzieć do zobaczenia za rok jak Pan Bóg pozwoli.

Organizatorzy

Następna wiadomość »

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy