Modlitwa z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

Dnia 23.września br odbyła się przy dolnej stacji gondoli w Szczyrku modlitwa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Spotkanie prowadził Ks. Jan Byrt z Salmopola a słowem Bożym w czasie tej uroczystości usłużył Ks. Henryk Mach z Białej stwierdzając między innymi, że jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że po 123 latach zaborów nasze państwo odzyskało niepodległość. Żyjemy w wolnym Kraju, miłujemy nasz Kraj i modlimy się o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny ale zawsze musimy pamiętać o tym, że tu jesteśmy tylko pielgrzymami. Tutaj nie mamy stałego miejsca jak mówi słowo Boże. Nasza prawdziwa Ojczyzna jest w niebie powiada Ap. Paweł w liście do Filipian. Dziękując za nasz kraj, za nasze domy i rodziny musimy myśleć zawsze o tym co nie przemija i dążyć do naszej niebiańskiej Ojczyzny.

Po czym zaśpiewaliśmy kilka pieśni przy akompaniamencie pana Tadeusza Wantuloka. Kilka osób podzieliło się ciekawym świadectwem Bożego prowadzenia a wśród nich Ks. Roman Kluz z Brennej a także student teologii Mikołaj Kotkowski z Poznania, który odbywa miesięczną praktykę studencką w Parafii w Białej.

Spotkanie zakończył modlitwą Ks. Jan Byrt dziękując Panu Bogu za te 100 lat niepodległości naszego kraju, za łaskę i wielkie błogosławieństwo, powierzając także nasze Kraj, nasze domy i rodziny opiece naszego Pana.

Spotkanie modlitewne miało się odbyć na górze na Hali Skrzyczeńskiej ale ze względu na silny wiatr byliśmy zmuszeni przeprowadzić je na dolną stację.

Mimo niesprzyjającej pogody spotkanie modlitewne było wielkim błogosławieństwem dla sporej grupy uczestników.

uczestnik spotkania

« Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość »

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy