Ogólnopolski Konkurs Biblijny Sola Scriptura 2018/19

W tym roku szkolnym w trzech etapach konkursu brali udział dwaj uczniowie z naszej parafii:
Adam Dziula i Tomasz Kubaczka.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” odbył się 23 marca 2019 roku w Bielsku-Białej. Już po raz dwunasty młodzi ludzie z różnych części Polski spotkali się na Bielskim Syjonie. W tym roku młodzież poznawała fragmenty z 1. Księgi Mojżeszowej m.in. historie stworzenia świata, dzieje Noego, Abrahama, Izaaka, Jakuba i Józefa oraz ich rodzin.

Do finału zakwalifikowało się 109 uczestników z pięciu diecezji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Konkurs miał też wymiar ekumeniczny, ponieważ brali w nim udział także przedstawiciele z: Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, Kościoła Wolnych Chrześcijan, Kościoła Adwentystów, Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Uczestników przywitał ks. Jerzy Below, dyrektor Wydawnictwa Augustana, które jest organizatorem konkursu. Podziękował opiekunom, katechetom, księżom za wysiłek, zaangażowanie i motywowanie swoich uczniów do czytania Biblii oraz rodzicom i dziadkom, którzy wspierają i pomagają swoim dzieciom.

Następnie 109 uczestników przystąpiło do odpowiadania na 25 pytań. Niektóre z nich były proste np.: Od jakich słów zaczyna się 1. Księga Mojżeszowa?, a inne sprawiły wielu uczestnikom problem np.: Co zostało nazwane Esek, Sytna, Rechwot? lub Dlaczego Jakub nazwał miejsce spotkania z bogiem Peniel?.

Adam Dziula został laureatem 6 miejsca, a Tomasz Kubaczka laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura.

Gratulujemy im i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach biblijnych.

Więcej informacji na stronie: http://www.zwiastun.pl/wydarzenie_5c869/final_sola_scriptura_20182019.html

« Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość »

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy