Konfirmacja 2019

Dnia 26 maja odbyła się w naszym kościele w Białej przepiękna uroczystość.  W tym dniu do konfirmacji przystąpiło 6 konfirmantów, 3 dziewczyny i 3 chłopców. Konfirmowano. A oto nasi konfirmanci: od lewej na zdjęciu: Jonatan Zwardoń, Mateusz Ficek, Radosław Waluś, Martyna Drajewicz, Julia Tobias i Emilia Bathelt.  Konfirmacja była bardzo uroczysta. Na wstępie po przywitaniu konfirmantów i zboru przez kuratora pana Tomasza Żurawskiego, zaśpiewał nasz miejscowy chór pod dyrekcją pana Sławomira Chmiela. Chór zaśpiewał piękną pieśń zat. „Zbawco prowadź, która była życzeniem dla konfirmantów, by sam nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus ich prowadził.

W czasie Aktu Konfirmacyjnego przemówienie i kazanie wygłosił na tekst przypadający na niedzielę Rogate Ks. prob. Henryk Mach, który skierował ciepłe słowa do naszych konfirmantów apelując oto, aby przyszli do Jezus i czerpali wodę żywą. W każdej sytuacji życiowej mają możliwość wzywania Pana Boga w modlitwie a On nas do tego gorąco zachęca. Proboszcz życzył im i apelował, aby wytrwali w miłości do Pana i Jego kościoła.

Życzył także, aby Duch Św. ich prowadził i obdarzał darami, które będą służyły zborowi.

W tym roku wiersze konfirmacyjne mówili: Julia Tobias, Radek Waluś i Martynka Drajewicz, a pozostali czytali także teksty biblijne w czasie liturgii komunijnej. Całe nabożeństwo było bardzo dynamiczne, zrezygnowano z ofiary przy ołtarzu. Radni przeszli z koszykami, co zaoszczędziło 10 min. tak, iż nabożeństwo trwało zaledwie 1, 45 godz. i było bardzo piękne i ciekawe. ” Jako parafianie z Białej i rodzice modlimy się o konfirmantów, stwierdziła mama konfirmantki Ewelina Drajewicz, aby mogli żyć, na co dzień z Panem i mieć z Nim  ścisłą relację. Niech Pan obdarzy ich szczerą miłością do kościoła by mogli służyć Panu i nie wstydzić się Jego Ewangelii w tych miejscach gdzie ich Pan postawi.” Tak my wszyscy modlimy się by oni widzieli wokół siebie i w kościele otwarte drzwi dla Ewangelii i mogli zwiastować Jego słowo w swoich środowiskach i być miłą wonnością dla Boga. Niech Pan prowadzi ich pod słowo i pozwoli wypełnić to konfirmacyjne ślubowanie miłości i wierności do Pana i Jego Kościoła, tego im życzymy.

Uczestnik nabożeństwa

« Poprzednia wiadomość

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy