Relacja z wycieczki do Jelki i seminarium

W Dniach od 10 czerwca br do 14.06.br odbyła się kolejna wycieczka parafialna na Słowację do miejscowości Jelka. Wyruszyliśmy tam 10 czerwca tuż po godz 7.00 w grupie liczącej najpierw 37 osób a 11 czerwca dojechał do nas ewangelista Uli Hofius z Niemiec.

Każdy z pięciu dni, jakie dane nam było spędzić razem był niepowtarzalny i szczególny. Pierwszego dnia przyjechaliśmy do Bojnic, zwiedzając po drodze ekskluzywne uzdrowisko słowackie, Rajeckie Teplice. W tym dniu chcieliśmy zwiedzić jeden z najpiękniejszych zamków słowackich ale ze względu na upał, ludzie byli tak zmęczeni, że woleli skorzystać z basenu termalnego u podnóża zamku. “Duchowa strawa” podawana w urozmaiconych formach przez naszego gościa Uliego Hofiusa, który opowiadając ciekawe historie malował piękne obrazy nawiązujące do danego tematu.

Każdego dnia odwiedzaliśmy inną miejscowość a tam korzystaliśmy z kąpieli w basenach termalnych. Po kolacji zbieraliśmy się w jadalni gdzie odbywały się seminaria, które tłumaczył Ks. proboszcz Henryk Mach. Wykłady poprzedzone były śpiewem, ciekawymi świadectwami i historiami prezentowanymi przez ks. proboszcza na telebimie. Takie połączenie gwarantuje doskonalą równowagę pomiędzy tym, co dla ciała i tym co dla ducha.

Miła, rodzinna atmosfera a także sympatyczni goście z Białorusi, i wspaniały wykładowca. I jak co roku pyszny obiad w restauracji nad malowniczym Małym Dunajem.  W imieniu uczestników wycieczki, dziękuje z całego serca, chyląc czoła przed organizatorami a Panu naszemu – Jezusowi Chrystusowi oddaję cześć i uwielbienie.

Uczestnik wycieczki

Następna wiadomość »

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy