Młodzieżowe Info

Młodzież z Białej w 2015 roku

Nasza grupa młodzieżowa wspaniale się ze sobą czuje i spotyka się regularnie w każdy piątek o godz.17,00.
Omawiane są w czasie spotkań ciekawe tematy związane z życiem młodzieży. Często studiujemy razem Słowo Boże, patrzymy na ciekawe filmy i świadectwa życia z Bogiem. Dyskutujemy na temat aktualnych spraw.
Spotkania prowadzi Ks. proboszcz Henryk Mach wraz z panią mgr Anną Fender, która jest liderem naszej grupy młodzieżowej. Czasami uczestnicy sami przygotowują tematy spotkań, które są ważne dla młodzieży.
Podsumowując ubiegły rok, tj. 2015 ze spotkań młodzieżowych w naszej parafii, możemy stwierdzić, że grupa młodzieżowa się rozwija. A mianowicie liczy około 15 osób regularnie uczestniczących. Młodzież uczestniczyła w następujących akcjach:
– Wieczory Chwały w Dzięgielowie organizowane przez CME, na które wyjeżdżaliśmy naszym starym i poczciwym busem parafialnym całą grupą.
– Noc z Lutrem w Drogomyślu była także bardzo inspirująca dla całej naszej grupy. Na tę noc wyjechaliśmy bezpośrednio po nabożeństwie reformacyjnym w Starym Bielsku, w którym uczestniczył Prezydent Polski Andrzej Duda. Pojechaliśmy busem a także samochodem księdza proboszcza w bardzo gęstej mgle z pewnymi obawami, ale dzięki Bogu dojechaliśmy szczęśliwie na miejsce i powrotem do Bielska.
Dla całej młodzieży to był piękny i błogosławiony czas.

Nasza młodzież organizowała także zbiórkę paczek akcji” Prezent pod choinkę” na Parafii i w swoich szkołach-– paczki były wysyłane na Ukrainę, Białoruś i Rumunię. Liderem tej akcji był Maksymilian Ryczek, który zebrał około 50 paczek w swoim Liceum

Kilka razy w roku uczestniczyliśmy w Spotkaniach integracyjnych typu: pizza, kino, kręgle. To jest okazja do tego by bliżej się poznać, zaprzyjaźnić, porozmawiać i po prostu być ze sobą.

Chłopcy z naszej młodzieży Sebastian i Maksymilian a także Patrycja odpowiedzialni są za projekcje i prezentację naszych niedzielnych nabożeństw i różnych uroczystości oraz czynnie niektórzy z nich włączają się do pracy szkółek niedzielnych.

Spotkania są kontynuowane o tej samej porze, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.


Z archiwum:

W dniach 27-28 kwietnia w Szczyrku Salmopolu odbyło się spotkanie integracyjne młodzieży z Białej i Żor-Warszowice. W sobotę popołudniu goście zostali oprowadzeni po kościele w Białej oraz mogli usłyszeć trochę historii od ks Henryka Macha, natomiast później wszyscy udali się do Szczyrku. Tam rozpoczęliśmy spotkanie w kaplicy wraz ze Słowem i odrobiną historii, którą podzielili się ks. Jan Byrt oraz student teologii Zbigniew Obracaj. Wieczór spędziliśmy na wspólnym ognisku i uwielbieniu Pana poprzez śpiew przy gitarze. Późnym wieczorem odbył się DKF przy pysznych przekąskach. W niedzielę rano młodzież uczestniczyła w nabożeństwie dla motocyklistów i po wspólnym posiłku porozjeżdżała się do swoich domów. Spotkanie było jak najbardziej udane i z pewnością takich będzie więcej.

Od września 2012 roku rozpoczęły się nowe spotkania młodzieżowe, grupa uczestników jest dość liczna i się powiększa. W zeszłym roku akcje, w których młodzież brała udział to min.:

  • ognisko integracyjne w Szczyrku – Salmopolu dnia 6 października. Gdzie serdecznie ugościł nas ks. Jan Byrt oraz posłużył Bożym Słowem.
  • Kolejnym spotkaniem integracyjnym, tym razem również młodzieży z sąsiednich parafii była 'Noc z Lutrem’ organizowana przez parafię w Bielsku 31 października. Program odbywał się między 18.00-21.00 w atmosferze średniowiecznych animacji, prowadzonych przez pracownię Loricamos. W programie były: spotkanie z ceramiką średniowieczną, nauka tkania na najprostszym krośnie Bardku, gry i zabawy średniowieczne, strzelanie z łuku, degustacja średniowiecznych specjałów. A do tego średniowieczna muzyka i pisanie współczesnych tez. 'Noc z Lutrem’ prowadzona była pod hasłem: 'Nowe odrodzenie’. Rozważanie prowadził ks. Grzegorz Giemza. Prowadzenie muzyczne: Zespół Projekt. Spotkanie zakończyło się młodzieżowym nabożeństwem reformacyjnym połączonym z Wieczerzą Pańską.
  • Również został podjęty kontakt i współpraca z młodzieżą z Żor – Warszowic. Nasza młodzież w zorganizowanej grupie pojechała w sobotni, listopadowy wieczór na spotkanie młodzieżowe organizowane przez mgr teologii Karola Długosza. Po przyjeździe w tamtejszym kościele odbyło się spotkanie z pieśniami, modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, a później na parafii młodzież mogła się bliżej poznać z pozostałymi poprzez gry i zabawy integracyjne, wspólną kolację i przekąski. Późnym wieczorem były wyświetlane filmy, które potem omawialiśmy i analizowaliśmy w różnych kontekstach.
  • W grudniu zorganizowana została także Wigilijka z ciepłym poczęstunkiem, kolędami, rozważanym Słowem oraz drobnymi prezencikami, które młodzież zrobiła dla siebie nawzajem.

W nowym roku planujemy podjąć współpracę z młodzieżą ze Słowacji, Stanów Zjednoczonych, jak i kontynuować nasze kontakty z parafią w Żorach – Warszowicach. W okresie wiosennym młodzież z Warszowic będzie tym razem gościem naszej Parafii, na co już nie możemy się doczekać.

[nggallery id=46]

[nggallery id=45]

[nggallery id=44]

Skomentuj

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy