Ogłoszenia parafialne

2020-09-27  16 N. po Trójcy Świętej 

Hasło Dnia: „Chrystus Jezus, śmierć zniszczył, a żywot i nieśmiertelność na jaśnię wywiódł przez ewangelię. „    2 Tym.1,10 

                  O G Ł O S Z E N I A 

1. W przyszłą niedzielę  odbędzie się o godz.9,00, nabożeństwo dziękczynne z okazji Święta Żniw. Jeśli ktoś chce Panu Bogu podziękować za dary a ma ogródek to niech przyniesie na ołtarz dar serca, tak jak to czynił naród Izraelski.

1a/W przyszłą niedzielę odbędzie się także o godz.11,00 nabożeństwo w Lipniku.

Szkółka niedzielna w 2 grupach wiekowych odbędzie się równolegle z nabożeństwem.

Wszystkie dzieci zapraszamy na szkółki a rodziców do kościoła na nabożeństwo. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2.W czwartek o godz.17,00 odbędzie się Godzina Biblijna, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.

3. W czwartek po Godzinie Biblijnej o godz.18,15 odbędzie się kolejna próba chóru.

4.W piątek o godz.18,15 odbędzie się zebranie młodzieży, pierwsze po wakacjach i po pandemii. Młodzież serdecznie i gorąco na te spotkania zapraszam.

5.Polecam wszystkim literaturę chrześcijańską, oraz najnowszy numer Zwiastuna.

6. Z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Stanach Zjednoczonych (ELCA)  po raz drugi otrzymaliśmy propozycję atrakcyjnego programu stypendialnego adresowanego dla kobiet w wieku od 17 do 23 lat, które byłyby gotowe w czasie od sierpnia 2021 do czerwca 2025 studiować w USA celem uzyskania tytułu licencjata na uniwersytecie amerykańskim lub też colleg’u ELCA . Oferta stypendialna obejmuje pokrycie wszystkich kosztów związanych ze studiowaniem w USA. Kandydatka powinna bardzo dobrze posługiwać się językiem angielskim, być zaangażowana w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce i wykazywać zdolności przywódcze.  Dziedzina studiów jest dowolna, ale dodatkowym kryterium jest gotowość wykorzystania nabytych umiejętności na rzecz Kościoła EA w Polsce po powrocie.  

 

Istnieje również możliwość skorzystania z oferty stypendiów krótkoterminowych ( do 1 roku) oraz długoterminowych (powyżej 1 roku) dla wszystkich zainteresowanych studiami w kraju lub za granicą kobiet i mężczyzn. Oferta nie dotyczy studiów w toku. 

Termin na składanie wniosków mija 31 października 2020 r. (wyjątkowo został przedłużony o dwa tygodnie ze względu na pandemię). W załączeniu przesyłam zbiór informacji nt. programu stypendialnego. 

Kompletny wniosek musi zawierać rekomendację Kościoła, dlatego wszystkich zainteresowanych programem, uprzejmie proszę o zgłoszenie do dnia 15 października br. na adres anna.wrzesinska@luteranie.pl lub +48 506 392 007. Kościół może zgłosić do programu liderek tylko 3 kandydatki. 

7.Otrzymaliśmy zaproszenie na Finałowy Koncert Barokowych Eksploracji 2020, który odbędzie się 29.09.2020 (wtorek) o godz. 19.00 w Kościele Zbawiciela, przy pl. M. Lutra w Bielsku-Białej.

Program koncertu przewiduje następujące utwory:

Georg Friedrich Haendel Georg Philipp Telemann – Der am Ölberg zagende Jesus  Michel Richard Delalande – Super flumina Babilonis S.13

Wykonawcy:

Olga Pasiecznik – sopran

Piotr Olech – alt

Peter Kooij – bas

BAROQUE COLLEGIUM 1685 Chór & Orkiestra

Kierownictwo artystyczne/dyrygent: Agnieszka Żarska

Szczegóły znajdziecie państwo na plakatach przy wyjściu z Kościoła

 

  • Archiwum wydarzeń

  • Polecamy